OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

asio-facebook   +421(0)41 552 21 79   asio-mail   asio-youtube    ENGLISH  ESPANA  

VYUŽITIE DAŽĎOVÝCH VÔD

Komplexný sortiment pre využívanie daďových vôd v domácnosti. Systém umožňuje znižovať náklady na odber pitnej vody z verejnej vodovodnej siete.

dažďové vodydažďové vodydažďové vody

AS - REWA

Pitnej vody máme nateraz relatívne dostatok. Ale prečo využívať pitnú vodu napríklad na splachovanie WC, umývanie auta alebo zalievanie záhrady či izbových rastlín? Nie je k tomu žiaden pádny dôvod, naopak využitím dažďovej vody je možné v týchto prípadoch výrazne znížiť spotrebu pitnej vody a ľahko tak ušetriť. Ak máte strechu so správnym tvarom (zistíte podľa tzv. Koeficientu odtoku) a vhodnú strešnou krytinou (na krytine sa nesmie zachytávať nečistoty), k zberu a následného využívania dažďovej vody potrebujete už len kvalitné plastovú nádrž na dažďovú vodu zakomponovanú do systému na zvod a využívanie zrážkovej vody.
Plastové nádrže na zrážkovú vodu AS-Rewa ideálne pre uskladnenie a následné využívanie dažďovej vody. Zároveň sú vyrobené z odolného plastu, nádrž na dážďovicu vám vďaka tomu bude slúžiť niekoľko rokov.

Podrobné informácie o plastových nádržiach AS - REWA nájdete na odkaze:  → AS - REWA ←

AS - PURAIN

Filtre dažďovej vody AS-PURAIN, svojím tvarom simulujú hydraulický vodný skok, ktorý je známy z prírody. Filtre sú dodávané pre strešné plochy od 60 cez 6000m2. Vďaka princípu vodného skoku sa filtre čistia samovoľne. Vzorom pre návrh filtra AS-PURAIN sa pre nás stala samotná príroda. Takmer v každom riečnom prúde môžete pozorovať, ako vodný skok funguje. Jedná sa o prechod prúdu o voľné hladine z bystřinného do riečneho prúdenia. Voda plynulo prúdi cez kameň, ktorý je vplyvom dlhoročného pôsobenia prúdu vody hladko zaoblený. Za ním nasleduje skok, v ktorom spravidla vzniká rotujúci vodný valec. Vďaka zvýšenej energie vody vo vodnom valci sú potom unášané ľahké i ťažšie častice prúdom vody do ďalšej časti filtra.

Podrobné informácie o filtroch dažďovej vody AS - PURAIN nájdete na odkaze:  → AS - PURAIN ←

AS-RAINMASTER ECO

AS-RAINMASTER ECO je plne automatická prevádzková a monitorovacia jednotka s čerpadlom, ovládaním as integrovaným automatickým dopĺňaním pitnej vody. Jednotka môže byť inštalovaná v pivnici, v garáži alebo v prízemnej technickej miestnosti každého rodinného domu. Dažďová voda je do jednotky čerpaná z akumulačnej nádrže, cez nasávacie hadicu, a je ďalej rozpracované k záhradnému zavlažovanie, toalete alebo na plnenie práčky. Pokiaľ nie je v akumulačnej nádrži dostatok dažďovej vody, jednotka AS-RAINMASTER ECO automaticky prepne na zásobovanie pitnou vodou z rádu, takže sa nikdy nestane, že by ste boli bez zdroja vody.

Podrobné informácie o AS - RAINMASTER ECO nájdete na odkaze:  → AS - RAINMASTER ECO ←

AS-RAINMASTER FAVORIT

Modely AS-RAINMASTER FAVORIT 20 a 40 plne automatické prevádzkové a monitorovacie jednotky s čerpadlom, riadiacou jednotkou a integrovaným systémom pre prepojenie na pitnú vodu z rádu. Jednotka môže byť napojená na všetky spotrebiče zvonka i vo vnútri budov, ako napríklad splachovacie toalety, práčky, zavlažovacie systémy alebo umývacie linky, chladiace systémy a mnoho ďalších zariadení.
Ak nie je k dispozícii dostatočné množstvo dažďovej alebo sivej vody, zásobuje AS-RAINMASTER FAVORIT 20 a 40 spotrebiče pitnou vodou automaticky cez integrovanú akumuláciu. Podľa Vašich potrieb môže byť inštalovaných viac modelov AS-RAINMASTER FAVORIT, ktoré možno vzájomne kombinovať.

Podrobné informácie o AS - RAINMASTER FAVORIT nájdete na odkaze:  → AS - RAINMASTER FAVORIT ←

 

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.