OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

asio-facebook   +421(0)41 552 21 79   asio-mail   asio-youtube    ENGLISH  ESPANA  

ODĽAHČOVACIE KOMORY

Odľahčovacie komory sú objekty na stokovej sieti, ktoré slúžia k oddeleniu dažďovej vody v systéme jednotnej kanalizácie. Ponukou prefabrikovaných dielov sa snažíme o zjednodušenie projektového návrhu a minimalizáciu stavebných prác. V súčastnej dobe máme k dispozícii dva typy odľahčovacích komôr:
AS-ŠOK - štrbinové odlahčovacie komory a AS-BALOK - odľahčovacie komory s bočnou prepadovou hranou.

odlahcovacie komoryodlahcovacie komoryodlahcovacie komory

AS-ŠOK

Do OK typu AS-ŠOK nateká odpadová voda priýtokovým potrubím. V prípade, že je prietok vody nižšia, než hraničný prietok Qhr, odteká všetka odpadová voda cez štrbinu vo dne do odľahčené stoky smerom na ČOV. V prípade zvýšenia prietoku vplyvom dažďovej udalosti dôjde k zvýšeniu hladiny vody v prívodnej stoke, tým dôjde k predĺženiu vodného skoku. Časť prietoku (Qc - šš) je potom odrezaná britom a odteká cez ukľudňujúca a prechodovú časť objektu do odľahčovacie stoky a následne do recipientu.

AS-BALOK

Do OK typu AS-Balok nateká odpadová voda prítokovým potrubím. V prípade, že je prietok vody nižšia, než hraničný prietok odteká všetka odpadová voda cez žliabok vo dne do škrtiacej trate a ďalej na ČOV. V prípade zvýšenia prietoku vplyvom dažďovej udalosti nad hraničnou prietok Qhr dôjde vplyvom škrtenia ku vzdúvanie vody v objekte OK ak následnému prepadu cez prepadovú hranu. Všetky zriedené odpadové vody, ktoré prepadli cez prepad sú cez odľahčovací stoku odvedené do recipientu.

 

Podrobnú technickú dokumentáciu odĺahčovacích komôr si môžete stiahnuť:

→TECHNICKÁ DUKUMENTÁCIA ODĽAHČOVACIE KOMORY←

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting ľahko.